W  Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych odbyły się etapy powiatowe turniejów:

 • 26.04.2016r. godz. 900 Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych,
 • 27.04.2016r. godz. 900 Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół gimnazjalnych,
 • 28.04.2016r. godz. 900 Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla szkół  ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Organizatorami turnieju był  Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci oraz Komenda Powiatowa Policji w Głogowie.

 

Najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej z Kotli (w składzie: Szymon Knap, Damian Wątroba, Aleksandra Walenczak i Natalia Kobiela, pod opieką pani Liliany Sobolewskiej), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Serbach (w składzie Wojciech Kołodziej, Jakub Szwiergiel, Paula Rożek, Michaela Vašiček, pod opieką pani Ewy Trznadel), trzecie zaś Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej (w składzie: Zofia Niedośpiał, Dominika Kozłowska, Paweł Makowiecki, Mateusz Cichocki, pod opieką pani Beaty Janowskiej).

 

W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięstwo przypadło drużynie z Gimnazjum w Serbach pod dowództwem pani Beaty Szwiergiel (skład: Weronika Maliszewska, Oktawia Krzemińska, Łukasz Jasiniewicz), drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Nielubii, której opiekunem był pan Norbert Kochanowski (skład: Bartosz Walner, Patrycja Kilianek, Katarzyna Siwak), trzecie zaś drużyna z Gimnazjum nr 5 w Głogowie pod opieką pani Agnieszki Młodyptak (skład: Kacper Szczepaniak, Damian Danielak, Hubert Adamiak).

 

Wśród drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych najlepszą okazała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mateusz Dańczak, Damian Bagiński oraz Szymon Ostapczuk, drugie miejsce również drużyna z naszej szkoły w składzie Paweł Starewicz, Oskar Wildeman oraz Artur Sadkowski, a trzecie drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie w składzie: Kacper Kobiałko, Adam Ciechanowicz oraz Sebastian Ratka.

 

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

Fundatorami  pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych byli:

 • Prezydent Miasta w Głogowie,
 • Starosta Powiatu Głogowskiego,
 • Wójt Gminy Głogów,
 • Wójt Gminy Kotla,
 • Wójt Gminy Jerzmanowej
 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze,
 • Zarząd PSS w Głogowie,
 • Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych Leonarda da Vinci w Głogowie.

Turnieje zostały  przeprowadzone  zgodnie z Regulaminami  na rok szkolny 2015/2016 przez zespół w składzie:

-podkomisarz Piotr Stroemich –  KPP w Głogowie,

-mgr inż. Marek Leciej –  ZSSiB w Głogowie,

-st. aspirant Paweł Szymankiewicz – KPP w Głogowie,

– aspirant Sławomir Szklanny – KPP w Głogowie,

-mgr inż. Maciej Suski – ZSSiB w Głogowie,

-mgr Ireneusz Pęciak –    ZSSiB w Głogowie,

-mgr inż. Jan Rzepa – ZSSiB w Głogowie,

-mgr inż. Zbigniew Just –    ZSSiB w Głogowie,

– mgr inż. Jarosław Cech – ZSSiB w Głogowie,

– mgr inż. Piotr Raczkowski – ZSSiB w Głogowie,

– mgr inż. Zdzisław Skrzyński –   ZSSiB w Głogowie,

– mgr  inż. Zbigniew Kotwica –  ZSSiB w Głogowie,

– mgr Piotr Wieland – ZSSiB w Głogowie,

– mgr Piotr Weryszko – ZSSiB w Głogowie.

About Author