REGULAMIN MEMORIAŁU IM. Z. SZADAJA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

 

szadaj_foto

 

Zbigniew Szadaj – wspaniały pedagog i nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole od 1976 r., a następnie dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych przez 18 lat od 1984 – 2002 r. Zmarły przedwcześnie wieloletni dyrektor „Samochodówki” w  środowisku  sportowym znany był jako propagator i popularyzator kultury fizycznej i sportu, a zwłaszcza siatkówki. Jego życie wciąż przeplatało się z tą dyscypliną sportu. Rozpoczął jako zawodnik MZKS-u Chrobry Głogów, grając na pozycji rozgrywającego i był jedynym z najlepszych zawodników w historii klubu. Po zakończeniu kariery zawodniczej nie rozstał się z siatkówką, był jeszcze trenerem, a następnie prezesem STOWARZYSZENIA PIŁKI SIATKOWEJ GŁOGÓW.

Po latach zawirowań w głogowskiej siatkówce znowu Jego  charyzma i doświadczenie zostało spożytkowane dla dobra siatkówki.  Był jedynym z inicjatorów i założycieli STOWARZYSZENIA PIŁKI SIATKOWEJ CHROBRY GŁOGÓW, a następnie jego pierwszym prezesem.

Dla uczczenia pamięci o Tym wybitnym pedagogu, zawodniku, działaczu dnia 28 kwietnia 2003 r., trzy miesiące po jego śmierci odbył się I MEMORIAŁ im ZBIGNIEWA SZADAJA w piłce  siatkowej chłopców. Pierwszy MEMORIAŁ odbył się w Zespole Szkół Samochodowych w Głogowie. W Memoriale wzięło udział 10 zespołów szkół gimnazjalnych z rejonu Głogowa, Polkowic, Przemkowa. Jest to impreza cykliczna, ciesząca się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych.