Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony w Polsce co roku w trzeci czwartek listopada od 1991 roku. W roku 2022, ten dzień przypada na 17 listopada.
Akcja adresowana jest zarówno do palaczy, jak i osób niepalących, jej celem jest zachęcenie jak największej liczby palaczy do rzucenia palenia oraz ograniczenia palenia w miejscach, w których przebywają ludzie.
Z tej okazji w szkole odbył się „Konkurs wiedzy o nikotynie”na Testico. Pierwsze miejsce zajął uczeń kl. IVTb Paweł Wójcik, drugie Karol Juśkiewicz z kl. IVTb, trzecie miejsce Szymon Siedlaczek z kl. IIITb.
Ponadto odwiedziła nas pani Barbara Szlendak z głogowskiego Sanepidu i wśród chętnych uczniów i nauczycieli przeprowadziła pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Za akcję antynikotynową odpowiedzialni byli: szkolna pielęgniarka – pani Anna Koman, pan Maciej Suski oraz pedagodzy szkolni – Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska.

About Author