28 września 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych po raz kolejny zostali zaproszeni przez Klub PCK Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi “Głogów” do wzięcia udziału w akcji “Zdaj krew razem z HDK”. Naszym wspólnym celem było oddanie krwi dla chorych dzieci- pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii  Dziecięcej. W akcji uczestniczyło 25 uczniów ZSSiB. Łącznie oddaliśmy ponad 10 litrów krwi.

W tym dniu odbyło się także spotkanie z małymi pacjentami “Przylądka Nadziei”, którzy zostali obdarowani przez nas mnóstwem prezentów. Były uśmiechy,  łzy wzruszenia i podziękowania za bezinteresowną pomoc-  bezcenny dar, jakim jest krew.
Opiekun Szkolnego Koła PCK- pani Aneta Sołtys oraz pan Piotr Wieland bardzo dziękują wszystkim biorącym w akcji uczniom za to, że nie jest im obojętne ludzkie życie, zwłaszcza życie dziecka. Wy- drodzy uczniowie- wiecie, że krew jest niezastąpionym lekiem, który tylko człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi.  To dzięki Wam ktoś inny otrzymuje szansę na wiele pięknych chwil, przeżyć i doznań!

About Author