facebook

KIEROWCA MECHANIK

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół Samochodowych
i Budowlanych
im Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a
67-200 Głogów
tel. 76 727 71 21
» Dowiedz się więcej

Wirtualna panorama

Uczestniczymy w programach

ZSSiB WICEMISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA PCK !

 Dawid Dydo, Kamila Wojtyła, Daniel Pałka, Paulina Bielewicz i Wojciech Kontraktewicz. To skład drużyny Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, którzy odnieśli ogromny sukcesUczniowie zdobyli w Opolu tytuł wicemistrza Dolnego Śląska pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża ! Podopieczni Piotra Wielanda pojechali do Opola jako zwycięzca mistrzostw powiatu głogowskiego. 
 

Nasi uczniowie musieli rozwiązać test z wiedzy teoretycznej. Następnie sprawdzono umiejętności praktyczne podczas scenek z wypadku samochodowego. Uczniowie musie się też zmierzyć z opatrzeniem ran po poparzeniach, skręconą stopą czy panikującymi świadkami zdarzenia.  Za udzielanie odpowiedniej pomocy sędziowie przyznawali punkty. Suma punktów z testu i scenek dawała wynik końcowy. W nagrodę wicemistrzowie otrzymali puchar i dyplom, apteczkę pierwszej pomocy oraz plecaki. Mistrzem Dolnego Śląska zostało II LO ze Świdnicy.