13 grudnia 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych po raz kolejny zostali zaproszeni przez Klub PCK Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi “Głogów” do wzięcia udziału w akcji “Zdaj krew razem z HDK”. Naszym wspólnym celem było oddanie krwi dla chorych dzieci- pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii  Dziecięcej. Opiekun Szkolnego Koła PCK- pani Aneta Sołtys bardzo dziękuje wszystkim biorącym w akcji uczniom za to, że nie jest im obojętne ludzkie życie, zwłaszcza życie dziecka. Wy- drodzy uczniowie- wiecie, że krew jest niezastąpionym lekiem, który tylko człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi.  To dzięki Wam ktoś inny otrzymuje szansę na wiele pięknych chwil, przeżyć i doznań! Więcej informacji z wydarzenia prezentujemy w rozwinięciu.

W akcji uczestniczyło 16 uczniów ZSSiB- Patryk Urbańczyk (III Ta), Jakub Przyczyna (III Ta), Szymon Borowiak (III Ta), Filip Szucki (III Ta), Damian Aleksandrowicz (III A), Paweł Starewicz (III A), Łukasz Szulc (II Ta), Arkadiusz Szałatkiewicz (IV Ta), Jarosław Turański (IV Ta), Patryk Biskup (IV Ta), Eryk Sidorowicz (IV Ta), Michał Tałaj (IV Ta), Dawid Domański (IV Ta), Żaneta Nalepińska (III LO), Malwina Budzińska ( III LO), Arkadiusz Myśliński (III LO) oraz pani Dorota Jaremowicz i pani  Beata Kohlman. Łącznie oddaliśmy 7 litrów krwi. W tym dniu odbyło się także spotkanie z małymi pacjentami “Przylądka Nadziei”, którzy zostali obdarowani przez nas mnóstwem prezentów. Były uśmiechy,  łzy wzruszenia i podziękowania za bezinteresowną pomoc- za bezcenny dar, jakim jest krew.

a1

a4

a5

a6

a7

a8

 

About Author