facebook

KIEROWCA MECHANIK

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół Samochodowych
i Budowlanych
im Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a
67-200 Głogów
tel. 76 727 71 21
» Dowiedz się więcej

Wirtualna panorama

Uczestniczymy w programach

Zdaj krew razem z HDK po raz trzeci!

Dnia 25 września 2014 roku  uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie po raz trzeci wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi „Głogów” – „Zdaj krew razem z HDK”. Naszym celem było zdanie krwi dla cierpiących dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Aż 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym bezinteresownym działaniu na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Byli to : Monika Demeszuk (kl. III Tc), Dominika Hirzyńska (kl. III Tc), Paulina Misztal (kl. III Tc), Patryk Suma (kl. II C), Mateusz Bakalarz (kl. II C), Tomasz Sowa (kl. IV Ta), Kamil Boczula (kl. IV Ta), Norbert Wernicki (kl. IV Tb), Patryk Wojciech (kl. IV Tb), Piotr Ksenycz (kl. IV Tb), Maciej Zimirski (kl. IV Tb), Piotr Posadzy (kl. IV Tb), Oskar Niemaczek (kl.II Ta), Bartosz Gardoń (kl. IV Tc), Maciej Bartuś (kl. IV Tc), Bartosz Moliński (kl. IV Tc), Marcin Giba (kl. IV Tc), Krystian Ilmak (kl. IV Tc), Sandra Olak oraz Dorota Jaremowicz i Aneta Sołtys.

Razem z pracownikami Huty Miedzi „Głogów” podarowaliśmy chorym dzieciom ponad 10 litrów tego bezcennego daru! W związku z popularyzowaniem wśród młodzieży idei honorowego oddawania krwi każdy z uczestników akcji obdarowany został przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu pamiątkową koszulką. W tym dniu nie mogliśmy również zapomnieć o spotkaniu z małymi pacjentami kliniki. To było dla nas wielkie przeżycie. W naszych oczach pojawiały się łzy… Te małe istoty pokazały nam, co tak naprawdę ważne jest w życiu. Dlatego będziemy im stale pomagać!

Organizator akcji: Aneta Sołtys