W etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 22 maja 2013 roku udział wzięło 8 drużyn. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:

Jacek Gostyński – kapitanMarcin Giba
Marlena Wróblewska
Roksana Lenart
Szymon Kulej

Paweł Jarmużek – kapitan
Dariusz Żomżalski
Tomasz Sowa
Mariusz Krzemiński
Maciej Bartuś

Zespoły miały do pokonania cztery stacje urazowe. Do rozwiązania był również Test Wiedzy o Międzynarodowym Ruchu Czerwonego Krzyża i Polskim Czerwonym Krzyżu oraz zadanie sprawdzające umiejętność zachowania się na miejscu wypadku. Nasi uczniowie i uczennice spisali się znakomicie. Po pięciu latach sukcesów zdobyli wprawdzie szóste miejsce, wykazali się jednak bardzo dobrym przygotowaniem. Swoją wiedzą i umiejętnościami nie odstępowali od swoich konkurentów, ponieważ różnice w punktacji końcowej były minimalne. O zajętym miejscu nie brak wiedzy praktycznej, lecz test wiedzy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy lepszych wyników w przyszłym roku.

About Author