Od jedenastu lat reprezentacje gimnazjów z naszego regionu rozgrywają Memoriał im. Zbigniewa Szadaja w piłce siatkowej. Organizatorami zawodów są tradycyjnie Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz przyjaciele Zbyszka Szadaja z pracy i boiska. W tym roku przy siatce w hali widowiskowo-sportowej spotkało się 120 zawodników z dwunastu drużyn ze: Szlichtyngowej, Polkowic, Jerzmanowej, Serbów, Wschowy, Białołęki, Kotli i Grębocic. Zawody organizowane są dla uczczenia pamięci zawodnika, działacza sportowego, trenera i wychowawcy jakim był Zbigniew Szadaj

Rywalizację na podium zakończyły drużyny Gimnazjum nr. 3 w Głogowie, Gimnazjum nr 2 Wschowa i Gimnazjum z Grębocic. Każda z  nichotrzymała dyplom i piłkę. Były także nagrody indywidualne. Najlepszym atakującym został Radosław Kosmala z Grębocic, rozgrywającym Michał Brychcy z Głogowa, natomiast tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Patryk Romanowicz ze Wschowy. Puchar fair play zdobyło Gimnazjum z Serbów. Z kolei najbardziej ambitnym zawodnikiem turnieju wybrano Filipa Andrzejewskiego z Gimnazjum w Szlichtyngowej.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: http://www.gpi.glogow.pl/galerie/!!!_2013/XI_Memorial_im._Zbigniewa_Szadaja_w_pilce_siatkowej_szkol_gimnazjalnych_Glogow_10.04.2013/album/index.html

About Author