W dniach od 28 października do 12 listopada 2013 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Piotra Skargi 5 w Głogowie trwa ekspozycja wystawy “Zagłada polskich elit. Akcja specjalna AB – Katyń“.

Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, jako współorganizator wystawy, zaprasza nauczycieli oraz uczniów do jej zwiedzenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Kopie oryginalnych dokumentów oraz fotogramów zebrane przez Instytut Pamięci Narodowej przypominają akcję okupantów tj. Niemiec hitlerowskich oraz Rosji sowieckiej, przeprowadzonej wspólnie i w porozumieniu, przeciwko narodowi polskiemu. Fizyczna likwidacja profesorów wyższych uczelni, księży, kadry wojska polskiego, pracowników administracji państwowej, nauczycieli, policjantów, sędziów, ludzi kultury i sztuki miała na celu przetrącenie kręgosłupa naszego narodu tak, aby nigdy nie był zdolny do odbudowania jego potencjału intelektualnego.

Niech zwiedzanie tej wystawy będzie lekcją patriotyzmu i oddania hołdu tym, którzy oddali życie za Polskę. To kolejnemu pokoleniu w tysiącletniej historii naszego narodu zawdzięczamy mowę ojczystą, orła w koronie i dumnie łopoczącą flagę biało-czerwoną.

Podczas zwiedzania uczniowie otrzymają kartę pracy, w której zawarte są pytania dotyczące wydarzeń historycznych przedstawionych na wystawie. Uczeń, który najlepiej odpowie na pytania zawarte w karcie pracy, na zakończenie wystawy w dniu 12 listopada 2013 r. o godzinie 12.00 do PWSZ przy ul. P. Skargi 5 otrzyma nagrodę.

 

DSCN4561

 

DSCN4563

 

DSCN4564

 

DSCN4565

 

DSCN4567

 

DSCN4569

 

DSCN4570

About Author