10 grudnia 2014 r. uczniowie klasy I Ta  – technikum pojazdów samochodowych (wychowawca p. K. Adamczyk) zwiedzili hale produkcyjne w firmie Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Przedstawiciele koncernu oprowadzili nas po firmie i opowiedzieli o kalibracji  nowo pozyskanych z projektów unijnych robotach, testowaniu silników na ciepło i na zimno, zasadach technicznego przeglądu maszyn. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się Centrum Treningowe, które stworzono w firmie ze względu na proces ciągłego doskonalenia wszystkich pracowników.

VMP w Polkowicach co 28 sekund produkuje jeden silnik, z tylko jednej zmiany schodzi ich ok. 850, dziennie ok. 400 sztuk! Cyfry te dostatecznie świadczą o rozmiarach produkcyjnych firmy i zapotrzebowaniu rynku motoryzacyjnego.

Podczas wycieczki spotkaliśmy uczniów naszej szkoły, którzy odbywają obecnie w firmie praktyki zawodowe – podzielili się z nami tylko pozytywnymi wrażeniami. Na montażu i obróbce bloków dostrzegliśmy też absolwentów naszej szkoły. Oznaczać to może, że tak dobry pracodawca lokalnego rynku pracy jest w zasięgu możliwości każdego ucznia kierunku motoryzacyjnego.

Opiekę nad uczniami sprawowały pani wicedyrektor Sylwia Chodor i doradca zawodowy Joanna Gajdzińska.

About Author