21.11.2013 r. uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie zwiedzili firmę motoryzacyjną Sanden Manufacturing Poland. Niektórzy z nich widzieli wcześniej zakłady Volkswagena i Sitechu, zatem mogli porównać sposób organizacji i działanie firm z kręgu kultury europejskiej i azjatyckiej. Program zwiedzania przedsiębiorstwa opierał się na systemie dualnym, czyli zwiedzeniu hal firmy i prezentacji na temat światowej korporacji Sanden. Niewątpliwie największym zaskoczeniem dla uczniów był rozmach działań firmy i produkcja kompresorów dla wszystkich liczących się na rynku motoryzacyjnym potentatów, takich jak: Aston Martin, Volvo, MCLaren, Audi,  Land Rover, Jaguar, Ford, Volkswagen, Skoda, SEAT czy Opel.

 

Nad grupą uczniów z klas o profilu technik pojazdów samochodowych i elektromechanik sprawowały opiekę: wychowawczyni klasy II TA Jolanta Suska i doradca zawodowy Joanna Gajdzińska.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć fenomenalny film „Kapitan Philips” oraz wystawę motoryzacyjną pod hasłem „Poczuj czar PRL-u” w holu Cuprum Arena w Lubinie, a na niej min. odrestaurowaną Wołgę, Wartburga czy Żuka.

About Author