30 marca 2023 grupa uczniów z klas 1TB, 3C i 4TD wraz z opiekunami: panem Jarosławem Cechem i panem Mirosławem Kołodziejem uczestniczyła w szkoleniu w firmie UZIN UTZ Polska.
Szkolenie przeprowadzone było we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Posadzkarzy. W imieniu stowarzyszenia występował jego sekretarz generalny, pan Marcin Witkowski. Pan Witkowski zapoznał nas z szeroko pojętą branżą posadzkarską. Przedstawił ogromne możliwości rozwoju osobistego oraz godziwych zarobków, jakie rynek pracy stwarza dla naszych absolwentów.
Pierwsza część szkolenia obejmowała zapoznanie z działalnością firmy, o której opowiadał pan Paweł Juszczak z Działu Marketingu. Firma działająca od 111 lat, działająca w dwudziestu krajach na całym świecie jest synonimem profesjonalnych produktów i know-how w dziedzinie podłóg. Dzięki sześciu siostrzanym markom grupy UZIN UTZ posiadają kompletną ofertę do wszystkiego, co ma związek z podłogami: narzędzia, maszyny, materiały do przygotowania, klejenia, pielęgnacji i czyszczenia podłóg.
Ponadto od 2018 roku firma prowadzi profesjonalne szkolenia dla obecnych i przyszłych posadzkarzy, wspomagając profesjonalistów w ich rozwoju zawodowym, doskonaleniu umiejętności posadzkarskich oraz pracodawców poszukujących i zatrudniających wykonawców podłóg. Prowadzi też doradztwo i wsparcie techniczne.
Druga część miała formę warsztatów. Prowadzący, pan Maciej Załęski w praktyce przekazał uczniom wiedzę na temat przygotowania podłoża, różnych materiałów podłogowych, czy sposobów ich montażu. Mogliśmy zobaczyć w praktycznym zastosowaniu sprzęt siostrzanej marki Wolff. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, mieli też okazję wygrać planszową grę, związaną z ofertą firmy oraz branżą posadzkarską.
Czas spędzony w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w siedzibie firmy Uzin Utz był dobrze wykorzystany.

About Author