Za nami kolejna już wycieczka branżowa do firm z branży motoryzacyjnej realizowana w podstrefie ekonomicznej w Polkowicach. Tym razem uczniowie klasy 3a – mechanicy pojazdów samochodowych– zwiedzili hale produkcyjne zakładu (montaż, lakiernię i tłocznię) oraz uczestniczyli w warsztatach w Centrum Szkoleniowym Sitech Sp. z o. o. Naszym przewodnikiem po firmie okazał się być absolwent ZSSiB – p. Marcin Jurgielewicz. Na terenie firmy spotkaliśmy jeszcze kilku absolwentów naszej szkoły.
Wycieczki tego rodzaju rozbudzają świadomość uczniów kończących naukę w szkole zawodowej, skłaniają do refleksji na temat sposobów i możliwości wejścia na rynek pracy oraz są niezastąpionym źródłem wiedzy na temat warunków i specyfiki pracy w różnych zawodach. Część naszych uczniów otwarcie przyznała, że ich wyobrażenie na temat pracy w firmie produkcyjnej, mijało się z realiami i rzeczywistością.
Opiekę nad uczniami sprawowali: doradca zawodowy- Joanna Gajdzińska i wychowawca klasy 3a – p. Leszek Malica.

sitech 3a

About Author