Uczniowie naszej szkoły realizują cykl wycieczek branżowych do firm motoryzacyjnych z polkowickiej podstrefy ekonomicznej. Tym razem w wyjeździe wzięła udział klasa 3 mechaników pojazdów samochodowych wraz z wychowawcą klasy, panem Piotrem Weryszko. Uczniowie na terenie firmy Sitech Sp. z o.o. zrealizowali niezwykle ciekawy program szkoleniowy: zwiedzili wszystkie hale zakładu z przedstawicielem firmy, wzięli udział w zajęciach w Centrum Szkoleniowym oraz w prelekcji na temat realizacji projektów i inżynierii produkcji. Trzech specjalistów firmy z różnych działów przedstawiało w prezentacji multimedialnej sposoby i metody pracy w firmie. Bardzo bogaty program wizyty spodobał się uczniom, większość z nich będzie wkrótce składała podania do firm ze strefy- teraz wiedzą, czego się spodziewać w związku z pracą w koncernie. To była ich pierwsza wizyta w firmie produkcyjnej, uczniowie bowiem wiedzę praktyczną czerpią z zajęć realizowanych w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej. Koordynatorem przedsięwzięcia był szkolny doradca zawodowy i coach – p. Joanna Gajdzińska.

O

About Author