Volkswagen Motor Polska w Polkowicach przeniósł nas na chwilę do rzeczywistości „Gwiezdnych wojen”. To na linii produkcyjnej tego zakładu pracują roboty Fanuca wykorzystane w produkcji filmowej George’a Lucasa . Na uczniach klasy 3b ZSZ największe wrażenie zrobił najnowszy nabytek koncernu – roboty Kuka. Więcej informacji z tego wydarzenia prezentujemy w rozwinięciu.

Uczniowie szybko zorientowali się, że scalonych na trwałe w ciekłym azocie elementów silnika (np. wałów korbowych)  nie da się, niestety,  wymienić w celu naprawy w warsztacie L Ponieważ uczniowie gościli w pierwszym semestrze w japońskim koncernie Sanden Manufactiring Polska, mogli porównać sposoby organizacji firm dwóch kultur: europejskiej i azjatyckiej. Trzy lata nauki w ZSSiB upłynął niezwykle szybko – wizyty w firmach motoryzacyjnych rozbudzają w uczniach poważne myślenie o konieczności podjęcia pracy, już za trzy miesiące J Opiekę nad uczniami sprawowali: doradca zawodowy – p. Joanna Gajdzińska i wychowawca klasy – p. Piotr Wieland.

About Author