Dnia 19 lutego w naszej szkole miały miejsce niezwykle interesujące warsztaty z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli. Zaproszonym gościem była pani Barbara Szlendak z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Głogowie, która zaprezentowała młodzieży naoczne skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów, młodzi ludzie mieli możliwość założenia specyficznych okularów, jakimi są narkogogle i alkogogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków czy alkoholu. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości i kierunków – to tylko niektóre z efektów obecności substancji psychoaktywnych w organizmie. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość. Ponadto młodzież została uświadomiona w zakresie konsekwencji prawnych wynikających z prowadzenia pojazdu w stanie po zażyciu substancji psychoaktywnych. W warsztatach uczestniczyły następujące klasy: IIB, IIIB, IIIA, IVTA oraz chętne osoby z klasy IC i IITB pod opieką pedagogów szkolnych Beaty Kohlman i Sylwii Matuszewskiej.

 

 

20160219_090912

20160219_091200

20160219_105142

20160219_105144

About Author