W Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci organizowane są nie tylko branżowe działania pod hasłem „Uczę się od najlepszych”: wycieczki i fora zawodowe, alei przedsięwzięcia o charakterze artystycznym. 13 grudnia 2013 r. odbyła się w naszej szkole aukcja wykonanych podczas Warsztatów Twórczej Aktywności aniołów z masy solnej, bombek i karnetów Bożonarodzeniowych. Inicjatorkami działań były nauczycielki: religii – Anna Tłuczek oraz wiedzy o kulturze i doradca zawodowy – Joanna Gajdzińska.

 

 Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie naszej społeczności udowodnili, że „najlepiej widzi się sercem”, a deklaracje bezinteresownej pomocy udzielanej potrzebującym nie są li tylko pustymi, nic nieznaczącymi słowami. Dochód z aukcjidołączony zostanie do funduszy uzyskanych ze sprzedaży ciast, która odbyła się  6 grudnia w Mikołajki i w całości  przeznaczony na zakup paczek dla dzieciz głogowskiego Domu Dziecka. Takie akcje w konsumpcyjnym, coraz bardziej zabieganym świecie są niezwykle budujące, świadczą o pełni człowieczeństwa. Społeczność ZSSiB w Głogowie zawsze żywo angażuje się w przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym, ponieważ przyświeca nam maksyma „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”.

About Author