Dnia 15 czerwca br. w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Ratownicy z Ochotniczej Staży Pożarnej z Jaczowa w składzie: Pan Władysław Wolski- dowódca jednostki, Pani Wioletta Cyran oraz Karol Bielski uczeń ZSSiB przygotowali ciekawe zajęcia dla uczniów naszej szkoły. Tak mówią o sobie: ” Na co dzień każdy z nas ma swoje obowiązki ale jak zawyje syrena stajemy się ratownikami, strażakami. Robimy to z pasją. Staramy się przeszkolić jak największą liczbę osób z pierwszej pomocy, starszych i młodszych bo każdy kto posiada podstawową wiedze jest w stanie pomóc innej osobie”.
Dowódca jednostki OSP Jaczów z pasją w sposób bardzo ciekawy przedstawił w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy. Po przybliżeniu teorii poświęconej zadławieniom, padaczce oraz omdleniu młodzież mogła w praktyczny sposób przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Używając fantomów uczniowie z klasy 1 Tb i 3 Ta ćwiczyli resuscytacje krążeniowo oddechową oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Dziękujemy.

About Author