W poniedziałek 16 lutego 2015 roku młodzież z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie uczestniczyła w walentynkowej akcji „Dar serca, oddając z głębi serca to co posiadają najcenniejszego – własną krew. Dobrowolnie krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie oddało 12 uczniów. Nie wszyscy chętni mogli oddać życiodajny płyn ze względów zdrowotnych.

Większość uczniów uczyniła to po raz pierwszy, co zasługuje na pochwałę. Kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie: pani Teresa Hrynacz podziękowała młodzieży za udział w akcji i ofiarność. Wszyscy krwiodawcy otrzymali za swój dar serca drobny upominek – koszulki.

Postawa młodzieży zasługuje na szacunek i powinna być wzorem dla innych – uważa opiekun młodzieży, nauczyciel ZSSiB w Głogowie pan Piotr Weryszko.

Krew jest bezcennym darem, powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia.

DSC_1063

 

DSC_1058

 

DSC_1068

 

DSC_1077

About Author