W dniach 19-20 maja 2016 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Bielewicz, Dominika Nomejko, Dawid Dydo i Dominik Chmielowski (uczniowie klasy I Tb) wzięła udział w finale VII edycji projektu Kamienie Pamięci “…za to, że byli Polakami”, który odbył się we wrocławskim Centrum Kultury Agora. Organizatorem była Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej. Nasi uczniowie przedstawiali prezentację na temat postaci Antoniego i Janiny Żubrydów, przygotowaną przez Mateusza Dańczaka z klasy III Ta oraz Dominikę Nomejko z klasy I TB. Prezentacja wykonana została na podstawie wywiadów z panem Januszem Niemcem – synem mjr. Antoniego i Janiny Żubrydów, przeprowadzonych przez koordynatora projektu: pana Jana Rzepę.

Pierwszego dnia uczestnicy projektu wzięli udział w zwiedzaniu z przewodnikiem wrocławskiego Starego Miasta, natomiast dnia drugiego rozpoczęliśmy od organizowania stoisk, następnie przyszedł czas na demonstrowanie wyników pracy ekspertom. Reprezentanci każdej grupy udali się pod pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956 oraz mieli możliwość obejrzenia filmów dokumentalnych dotyczących Żołnierzy Wyklętych. Całość zakończyła się uroczystą galą, podczas której wręczono dyplomy oraz Kamienie Pamięci. Opiekunami grupy byli pani Joanna Pruska oraz pan Jan Rzepa.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W ZAKŁADCE GALERIA

About Author