W ramach XX DFN w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie odbyło się wiele spotkań, warsztatów i wykładów. Do przygotowań festiwalu w naszej szkole przyłączyli się następujący nauczyciele: Joanna Pruska, Jan Rzepa, Anna Tłuczek, Beata Kohlman, Maciej Suski, Jarosław Cech, Leszek Malica. Gościliśmy dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjum dwujęzycznego. W zajęciach brali również udział  uczniowie ZSSiB. W sumie z proponowanych w naszej szkole form skorzystało w ciągu 2 dni 401 osób.

Swoją obecnością nasze spotkania wzbogaciły osoby z zewnątrz: Julian Obrocki, który z fascynacją opowiadał młodzieży i opiekunom o Rajdzie Dakar, dr inż. Paweł Modzel, który wystąpił w roli prelegenta, przekazując dwóm grupom wiele informacji o ochronie własności intelektualnej, płk dr Mirosław Meńkarski wraz z żołnierzami- przeprowadzili warsztaty sportowe cieszące się wielkim zainteresowaniem wśród naszej szkolnej młodzieży. Wielu wzruszeń i prawdziwej, żywej lekcji historii doświadczyła nasza młodzież podczas spotkania z przedstawicielami Koła Sybiraków w Głogowie.

XX DFN pozwolił w ciekawy i fascynujący sposób odkrywać naukę, przeżywać spotkania i angażować również uczniów naszej szkoły do aktywnego zaangażowania czy to przez uczestnictwo w zajęciach czy tez przez pomoc w ich organizacji. Myślę, że ten intensywny czas, który przeżyliśmy, można ocenić jako bardzo dobry, ciekawy, twórczy. Cieszymy się, że również i my – ZSSiB, mogliśmy uczestniczyć i współtworzyć XX DFN.

About Author