26.02.2019r. uczniowie klas IIIa i IIIb ZSZ  zapoznali się z aktualną ofertą Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Doradca zawodowy urzędu pracy zapewniała o możliwościach różnorodnych form wsparcia dla tych uczniów, którzy po zakończeniu roku szkolnego w czerwcu 2019 r.  nie odnajdą się z powodzeniem na rynku pracy.

Oferta staży, szkoleń i kursów, bonu na zasiedlenie i bezzwrotnej dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej to ukłon instytucji w stronę konkretnego wsparcia młodych ludzi na starcie w dorosłość, samodzielność i niezależność finansową. Zawody z branży motoryzacyjnej i budowlanej są deficytowymi, szanse zatem na znalezienie dobrej pracy w regionie są bardzo duże; życzymy powodzenia J Jednocześnie przypominamy, że w ubiegłym roku jednemu z naszych uczniów udało się pozyskać 100 tys. na rozpoczęcie własnej działalności ze Środków Funduszy Europejskich –  warto planować swoją przyszłość zawodową !

About Author