Dnia 8 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych odbyły się etapy powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami turniejów była Komenda Powiatowa Policji oraz Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie. Celem turniejów jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych. Najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Serbów, miejsce drugie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nielubi, a trzecie Szkoła Podstawowa z Kotli.

W kategorii szkół średnich okazaliśmy się bezkonkurencyjni i nasza drużyna nr 2 zajęła pierwsze miejsce. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna popularnego “Mechanika” czyli Zespołu Szkół Zawodowych, zaś brązowy medal zawodów otrzymała drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczych. Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Fundatorami pucharów i nagród rzeczowych byli:
Starostwo Powiatowe w Głogowie
Gmina Miejska Głogów
WORD Legnica

Turnieje zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminami na rok szkolny 2012/2013 przez zespół w składzie: