Za nami XIX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Turnieju Motoryzacyjnego. W dniach 14 i 15 kwietnia rywalizowała młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs zorganizowany został przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Głogowie.

Zawody odbyły się na terenie naszej szkoły. W ich trakcie należało wykazać się licznymi umiejętnościami:

– teoretyczną znajomością przepisów ruchu drogowego
– udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej,
– rozpoznawania części samochodowych,
– jazdą sprawnościową samochodem, a w przypadku uczniów szkół podstawowych – jazdą sprawnościową rowerem.

Rywalizacja była zacięta. Najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Serbów, miejsce drugie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nielubi, a trzecie Szkoła Podstawowa z Jerzmanowej.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Nielubi, drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 4 z Głogowa a trzecie Gimnazjum z Serbów.

W kategorii szkół średnich bezkonkurencyjne okazały się obie drużyny naszej szkoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczych z Głogowa.
Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA.

About Author