Kolejna, czwarta już, edycja Szkolnego Konkursu Talentów jest za nami. Tegoroczny konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Głogowie, dzięki któremu zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i nikt nie wyszedł bez podarunku.

Choć w tym roku zima nie chce odpuścić, u nas od rana panowała iście wiosenna atmosfera. Na 3 godzinie lekcyjnej rozpoczął się coroczny przegląd szkolnych talentów. Podzielony na dwie kategorie: plastyczną oraz muzyczno – sportową, przyciągnął wielu utalentowanych uczniów naszej szkoły, którzy chcieli pochwalić się swoimi zdolnościami przed społecznością szkolną.Opiekę nad konkursem sprawowały: Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska, w czym czynnie pomagał im Samorząd Uczniowski. Imprezę poprowadził człowiek-orkiestra, czyli Michał Machata z kl. III Tc, obsługą sprzętu muzycznego zajął się Kornel Kozieł z kl. III Tc, a szalonym paparazzo była Marlena Wróblewska z kl. I Tc.

W kategorii muzyczno – sportowej udział wzięli (w kolejności występowania):
ROKSANA  LENART – kl.  I TC: śpiew – utwór „Szukaj mnie” Edyty Geppert
SEBASTIAN MAZUR – kl. I TA: rap
MATEUSZ BRZEZIŃSKI –
kl. II B: gra na instrumencie (keyboard)
KACPER DOBIES – kl. III B: beatbox
PIOTR POKŁADEK  – kl. III B i TOMASZ KARPIŃSKI – kl. III TA: sport (kick-boxing)
MARIUSZ LAMBRYCH kl. I TC: beatbox
MONIKA DEMESZUK i DOMINIKA HIRZYŃSKA– kl. I TC: śpiew – utwór „Na kolana” Kasi Cerekwickiej
KACPER GRZELAK – kl. II B: beatbox
DOMINIKA HIRZYŃSKA – kl. I TC: śpiew satyryczny – utwór „Kaczka dziwaczka”  Jana Brzechwy
DARIUSZ PRZEJCZOWSKI – kl. I TB: keyboard
ROKSANA  LENART – kl.  I TC: śpiew – utwór „Spowiedź” Kasi Kowalskiej i DARIUSZ PRZEJCZOWSKI – kl. I TB: gra na instrumencie (keyboard)
PATRYK TÓRZ – kl. IV TA i TOMASZ MATRAS – kl. II C: sport (kick-boxing)
ALEKSANDRA  PRONKIEWICZ  – kl.  I TC: śpiew – utwór „Stay” – Rihanny

W kategorii plastycznej wzięli udział:

ARTUR  ANTONIUK – kl. I TB
KAMIL HELLER – kl. I TB
DAWID  JAWORSKI – kl. I TB
BARTEK  KRASKA – kl. III B
ROKSANA  LENART – kl. I TC
MATEUSZ  LEŚNIEWSKI – kl. III TA
DAMIAN  MIRECKI  – kl. I TC
JUSTYNA  NIZIAŁEK – kl. I TC
DIANA  POLAŃSKA – kl. I TC
PIOTR  POSADZY – kl. II TB
DACJAN  ROGACKI – kl. II TA
JAKUB WAWRO – kl. II B

Każdy z uczestników zaprezentował się fantastycznie, ale reguły konkursu są nieubłagane – ktoś musi wygrać. Jury w składzie: pani Dyrektor Janina Nóżka, pani Sylwia Matuszewska, pani Beata Kohlman oraz pani Anna Tłuczek po burzliwych naradach zdecydowało, iż w kategorii muzyczno – sportowej wygrała bezapelacyjnie Aleksandra Pronkiewicz z kl. I Tc, drugie miejsce zajął najlepszy z beatboxerów – Kacper Grzelak z kl. II B, zaś trzecie wszechstronnie uzdolniona Roksana Lenart z kl. I Tc. W kategorii plastycznej pierwsze miejsce zajął Damian Mirecki z kl. I Tc, który w tym roku w konkursach plastycznych jest bezkonkurencyjny. Drugie miejsce zdobył Mateusz Leśniewski z kl. III Ta, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Diana Polańska z kl. I Tc.

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplom i nagrodę. Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w Konkursie Talentów: artystom, młodzieży szkolnej, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz sponsorom, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy za rok.

About Author