W ramach Dnia Budownictwa dnia 29 września odbyła się w naszej szkole Szkolna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Zorganizowana została po raz pierwszy, ale jej sukces i zainteresowanie, jakie wzbudziła sprawiły, iż na pewno stanie się ona imprezą cykliczną. Uczniowie ZSSiB – nie tylko z klas budowlanych, ale także samochodowych – w 3-osobowych drużynach walczyli o tytuł najlepszej ekipy budowlanej. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IV Tc – Alicja Denuszek, Anna Florków oraz Łukasz Zegar. W konkurencji “murowanie ściany w kształcie litery T” najlepsi okazali się uczniowie klasy II Ta: Oskar Niemaczek, Michał Tałaj i Jarosław Turański. Najsprawniejsi w murowaniu komina z cegły klinkierowej okazali się uczniowie klasy III Tb: Wojciech Godlewski, Dawid Jaworski oraz Arkadiusz Leśniak. Wykonanie okładziny z płytek ceramicznych najlepiej wyszło uczniom klasy IV Tc: Marcinowi Gibie, Robertowi Kotowi i Bartoszowi Gardoniowi. W kategorii w “wykonanie tynku cienkowarstwowego” bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III Tc: Paulina Misztal, Aleksandra Pronkiewicz i Krzysztof Sowula.

Sponsorem generalnym imprezy był Zakład Ogólnobudowlany “SOBOTA” Sp. z o.o. Naszą imprezę wsparli ponadto: Starosta Głogowski – Rafael Rokaszewicz, który ufundował nagrody dla zwycięskich drużyn, firma Instal Głogów Sp. z o.o. oraz firma Transman-Bis z Jaczowa (Barbara i Czesław Jacuś). Wszystkim sponsorom gorąco dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia, a uczniów zapraszamy na kolejną edycję Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. 🙂

About Author