facebook

KIEROWCA MECHANIK

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół Samochodowych
i Budowlanych
im Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a
67-200 Głogów
tel. 76 727 71 21
» Dowiedz się więcej

Wirtualna panorama

Uczestniczymy w programach

Sympozjum „Edukacja dla Bezpieczeństwa”

Dnia 13 listopada 2014r. młodzież naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego Beaty Kohlman wzięła udział w II edycji sympozjum „Edukacja dla Bezpieczeństwa” w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Jego głównym prelegentem była znana wszystkim z telewizji sędzia Anna Maria Wesołowska.  Sympozjum to wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Sędzia w bardzo ciekawy sposób mówiła o zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko w zmieniającej się rzeczywistości można stać się ofiarą tych zjawisk. Starała się uświadomić młodzieży, że coś, co dla nich jest dowcipem, wybrykiem, żartem może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawiania wolności. Wszystko o czym mówiła sędzia Wesołowska było z „życia wzięte”, z osobistych doświadczeń z sali sądowej. Sędzia mówiła także o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych, o tym jakie są ich skutki dla dzieci. Na spotkaniu poruszała tematykę przemocy, agresji, cyberprzemocy, wczesnej inicjacji seksualnej. Sędzia Anna Maria Wesołowska zapraszała rodziców do współpracy ze szkołą, do interesowania się tym co dzieci robią po szkole, do tego co robią w „sieci”.

amw

amw1

amw2