Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (10 października) to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększania świadomości i wspierania walki ze stygmatyzacją społeczną. Po raz pierwszy obchodzono go w 1992 roku.

Z inicjatywy World Federation for Mental Health, globalnej organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym. Co roku w tym dniu tysiące osób na całym świecie prowadzą działania uświadamiające, aby zwrócić uwagę na choroby psychiczne i ich wpływ na życie ludzi na całym świecie. W niektórych krajach dzień ten jest częścią tygodniowych obchodów i trwających w tym czasie kampanii społecznych.

W tym ważnym dniu przeprowadzilśmy w szkole szereg wykładów wraz z treningiem Uważnej Świadomości Emocji (w oparciu o materiały psychoterapeutki M. Olszewskiej) w następujących klasach: IITb, IITa, IVTd, IVTc, ITb, IIb.

Zajęcia przygotowały Sylwia Matuszewska- szkolny psycholog oraz Beata Kohlman – pedagog specjalny ZSSiB.

About Author