Dnia 23.04.2017r. dla przedstawicieli uczniów klas pierwszych został zorganizowany szkolny konkurs wiedzy na temat ochrony zasobów wody. Przed konkursem nauczycielka biologii  przedstawiła młodzieży prezentację multimedialną związana z tą tematyką. Obchodami tego dnia na terenie naszej szkoły zajmowały się – panie pedagog – Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska oraz nauczycielka biologii – p. Małgorzata Gierczak. 

22 marca 2017r. obchodzimy 2 ważne daty: Światowy Dzień Wody oraz Międzynarodowy Dzień Ochrony Bałtyku. Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day)) został ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w ramach Agendy 21, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro (Brazylia). Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Także 22 marca w krajach położonych nad Morzem Bałtyckim był obchodzony Dzień Ochrony Bałtyku, który  został ustanowiony przez Komisję Helsińską w 1997 roku.   

Klasyfikacja konkursowa przedstawiała się następująco:

I miejsce: Skrzypczak Alicja z kl. I TC

II miejsce: Ozonek Tomasz z kl. I TC

III miejsce: Bużowicz Eryk z kl. I A

Bardzo dziękujemy  p. M. Gierczak  – za  ufundowanie nagród dla naszych uczniów.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udział w kolejnych imprezach

About Author