4  lutego 2017 roku obchodziliśmy XVII Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Tego dnia mogliśmy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie. W ramach tzw. „białej soboty”  w całej Polsce chętne osoby mogły skorzystać z  oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych. Wykonywanie badań profilaktycznych to najskuteczniejszy sposób na wczesne wykrycie raka.W naszej szkole w ramach akcji dnia 3.02.2017r. dla klas pierwszych zorganizowaliśmy – SZKOLNY KONKURS WIEDZY NA TEMAT SZKODLIWOŚCI NOWOTWORÓW. Przed konkursem – Pani Małgorzata Gierczaknauczycielka biologii w każdej klasie przeprowadziła zajęcia poświęcone tej tematyce. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie pedagog Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska. Fundatorem wszystkich nagród była – p. M. Gierczak. Klasyfikację konkursu oraz galerię zdjęć z wydarzenia prezentujemy w rozwinięciu.

Klasyfikacja konkursu przedstawiała się następująco:

I miejsce – Hubert Jagiełło – kl. I TC

II miejsce Paulina Ambroziak – kl. I TB

III miejsce Aleks Skupiński – kl. I B

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udział w kolejnych imprezach.

 4 zdjecie

5 zdjecie

3 zdjecie

 

About Author