Dnia 1 grudnia 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Organizatorami imprezy w szkole były panie pedagog Beata Kohlman i p. Sylwia Matuszewska. W Polsce od roku 1985 wykryto ponad 18 tys. zakażeń, jednak szacuje się, że w naszym kraju żyje z wirusem HIV blisko 35 tys. osób. Stąd bardzo ważne jest uświadamianie ludzi o tym, że problem HIV/AIDS jest wciąż aktualny i zachęcanie ich do wykonywania testów w kierunku HIV. Z różnych badań, które prowadziło Krajowe Centrum ds. AIDS wynika, że jest rodzaj lęku przed wykonaniem testu w kierunku HIV. Ludzie często boją się wykluczenia społecznego, boją się, że nie będzie już dla nich ratunku, po prostu wolą nie wiedzieć. Tymczasem każda osoba w naszym kraju, która wie o fakcie zakażenia, jest objęta bezpłatnym programem leczenia antyretrowirusowego.
Plan szkolnej imprezy przedstawiał się następująco:
Na 4 lekcji – odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS na sprzęcie Testico pod czujnym okiem – p. I. Pęciaka. Przed konkursem p. pielęgniarka A. Koman przedstawiała krótką pogadankę na temat HIV/AIDS.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Marcin Świeboda – kl. I TB
II miejsce – Szulc Łukasz – kl. I TA
III miejsce – Dawid Gierczak – kl. I A
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszej imprezie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

About Author