facebook

KIEROWCA MECHANIK

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół Samochodowych
i Budowlanych
im Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a
67-200 Głogów
tel. 76 727 71 21
» Dowiedz się więcej

Wirtualna panorama

Uczestniczymy w programach

Światowy Dzień Walki z AIDS

Dnia 1 grudnia 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS pod honorowym patronatem p. Barbary Szlendak z Terenowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Głogowie. Organizatorami imprezy w szkole były panie pedagog Beata Kohlman i p. Sylwia Matuszewska. Święto obchodzone jest corocznie od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Eksperci ONZ sądzą, że jest możliwe wygaszenie epidemii choroby do 2030 roku. Zaznaczają jednak, że potrzeba do tego jeszcze bardziej energicznych działań. Dziś dysponujemy wieloma zdobyczami naukowymi stosowanymi w walce z HIV, istnieją też przepisy mające na celu ochronę osób żyjących z HIV i rozumiemy o wiele więcej na temat tej choroby. Mimo to wielu ludzi ciągle nie wie, jak chronić siebie i innych przed wirusem. Światowy Dzień Walki z AIDS to okazja do przypomnienia, że HIV nie zniknął – nadal istnieje nagląca potrzeba, aby zwiększać świadomość, walczyć z uprzedzeniami i poprawić edukację dotyczącą omawianego problemu.

Plan szkolnej imprezy przedstawiał się następująco:

2 lekcjaaudycja przekazana przez radiowęzeł szkolny przez panią. M. Stodulską. Przed każdym konkursem p. S. Matuszewska przedstawiała prezentację multimedialną dla uczniów na temat HIV/AIDS.  

3 lekcja – szkolny konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS na sprzęcie Testico (opieka techniczna – p. I. Pęciak)

Wyniki konkursu:

I miejsce – Oskar Smorczewski – kl. I TB

II miejsce – Wioletta Adamczak – kl. I TB

III miejsce – Karolina Olszewska – kl. I TB

5 lekcja – szkolny konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS na sprzęcie Testico (opieka techniczna – p. M. Suski).

 Wyniki konkursu:

I miejsce – Szymon Gałowski –  kl. II B

II miejsce – Aleksandra Pronkiewicz – kl. III TC

III miejsce – Tomasz Piotrowski  – kl. II a

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszej imprezie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania składamy dla p. Barbary Szlendak za ufundowanie nagród naszym uczniom.