Dnia 22 listopada 2013r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia.

Na lekcji drugiej mogliśmy wysłuchać audycji dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu oraz zagrożeń, jakie niesie za sobą ów zgubny nałóg. Następnie przeprowadzony został na sprzęcie Testico Konkurs Wiedzy na temat Szkodliwości Nikotyny. Bezkonkurencyjny w tymże konkursie okazał się Dariusz Przejczowski z klasy II Tb, który bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania. Aby wyłonić laureatów 2 i 3 miejsca trzeba było przeprowadzić dogrywkę, dzięki której zdobywcą srebrnego miejsca na podium został Bartosz Szumski z klasy Ia, natomiast miejsce trzecie należało do Dawida Osory z klasy III Tc. Walka była zacięta, ponieważ stan wiedzy uczniów był niesamowicie wysoki.

 

Po zakończonym konkursie na lekcji 4 przeprowadzone zostało badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu przez Panią Barbarę Szlendak z Głogowskiego Sanepidu.

Organizatorami akcji były panie pedagog: Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska oraz Anna Koman – pielęgniarka szkolna, a pomagali w jej przeprowadzeniu: Maciej Suski – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz Magdalena Stodulska – nauczyciel bibliotekarz.

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez: panią Barbarę Szlendak oraz Dyrektora szkoły – Janinę Nóżkę.

Gratulujemy zwycięzcom  i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w imprezie.  

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

DSCN4639m

About Author