W naszej szkole – w dniu 19 listopada 2014r. obchodziliśmy – Światowy Dzień Rzucania Palenia. Organizatorami imprezy były panie pedagog: Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska.

Plan szkolnej imprezy przedstawiał się następująco:

Na 1 lekcji odbyła się  audycja o nikotynie, którą przygotowała p. M. Stodulską. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie uczniów szkolnym Konkursem Wiedzy na temat Szkodliwości Nikotyny podjęto decyzję, że odbędzie się on w dwóch turach (na 3 i 4 lekcji). Przed każdym konkursem p. B. Kohlman  przeprowadziła pogadankę  dla uczniów na temat szkodliwości nikotyny.  

Na 3 lekcji szkolny konkurs o nikotynie dotyczył tylko uczniów klas II i III. Jak co roku konkurs odbywał się na sprzęcie Testico – pod czujnym okiem p. M. Suskiego.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Oskar Niemaczek – kl. II TA

II miejsce – Damian Śliwiński – kl. II TA

III miejsce – Eryk Sidorowicz – kl. II TA

Na 4 lekcji  – po krótkiej pogadance B. Kohlman – klasy pierwsze przystąpiły do odpowiedzi na pytania konkursowe. Opieką techniczną sprzętu Testico zajmował się tym razem – p. I. Pęciak.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Szymon Ostapczuk – kl. I TA

II miejsce – Michał Kordek – kl. I TA

III miejsce – Kacper Kowalski – kl. I TB

Na 5 i 6 lekcji – w auli szkolnej wykonywanie były badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu przez Panią Barbarę Szlendak z Głogowskiego Sanepidu, która ufundowała nagrody dla uczniów.

Serdecznie dziękujemy pani Barbarze Szlendak z PSSE z Głogowa za ufundowanie atrakcyjnych nagród oraz panu Maciejowi Suskiemu i Ireneuszowi Pęciakowi za pomoc techniczną w przeprowadzaniu tego konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom  i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w imprezie.   Zapraszamy Was do udziału w kolejnych imprezach.

About Author