Dnia 21.11.2018r. obchodziliśmy w terenie naszej szkole  „ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA”  W tym dniu gościliśmy panią  B. Szlendak z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Głogowie, która wykonywała uczniom i pracownikom szkoły – badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ogromne zainteresowanie wzbudziła lalka do demonstracji szkodliwości palenia.

Pani Szlendak pokazywała – jak zaciągnięty dym papierosowy osadza się na szklanej rurce wewnątrz lalki, dzięki czemu można było zobaczyć ile substancji smolistych przedostaje się do wnętrza płuc. Na 4 lekcji został zorganizowany szkolny konkurs wiedzy na temat szkodliwości nikotyny  na sprzęcie Testiko – pod czujnym okiem p. M. Suskiego. Pani pielęgniarka – A. Koman w trakcie konkursu przeprowadziła pogadankę  dla uczniów na temat szkodliwości nikotyny.

Wyniki konkursu:

I miejsce –  Zofia Suchecka  – kl. I TB

II miejsce – Patryk Moraczewski   – kl. I TA

III miejsce – Filip Teichert   – kl. I B

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a pozostałych uczniów zachęcamy do brania udziału w tego typu akcjach. Organizatorami imprezy były panie pedagog: Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska.

About Author