31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 3 czerwca 2014r. Organizatorami akcji były panie pedagog: Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska oraz pielęgniarka szkolna – p. Anna Koman.  Tegoroczne hasło obchodów  dotyczyło „podnoszenia podatków od tytoniu”.

 

 

Scenariusz imprezy w naszej szkole przedstawiał się następująco:

Na lekcji drugiej dzięki p. Magdalenie Stodulskiej mogliśmy wysłuchać audycji przez radiowęzeł szkolny na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zagrożeń, jakie niesie za sobą zgubny nałóg. Na 3 i 4 lekcji uczniowie z klas: I C, II TA, II TC, II TB, III C, III B, I A, I TC wysłuchali pogadanki prowadzonej przez p. Annę Koman. Młodzież oglądała  również prezentację i film dotyczący szkodliwości nikotyny. Na 5 lekcji pani Barbara Szlendak z głogowskiego Sanepidu przeprowadzała dla młodzieży badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz rozdawała ulotki i gadżety. W szkole przygotowane zostały gabloty, rozwieszone plakaty oraz ulotki informacyjne o nikotynie. 

About Author