Dzisiaj w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Papierosa, który stanowi doskonałą okazję do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów oraz jego negatywne skutki zdrowotne.
Głównym celem tego dnia jest zachęcenie nałogowców do powstrzymania się od konsumpcji tytoniu przynajmniej na 24 godziny. Według danych WHO, regularnie po papierosy sięga ponad miliard ludzi na całym świecie, a tytoń przyczynia się do śmierci 8 milionów osób rocznie.
W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Papierosa, naszą szkołę odwiedziła pani Barbara Szlendak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie. Wśród chętnych uczniów przeprowadziła ona pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Organizacją akcji antynikotynowej zajęły się szkolna pielęgniarka Pani Anna Koman oraz pedagodzy szkolni, Pani Beata Kohlman i Pani Magdalena Kędziora

About Author