facebook

KIEROWCA MECHANIK

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół Samochodowych
i Budowlanych
im Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a
67-200 Głogów
tel. 76 727 71 21
» Dowiedz się więcej

Wirtualna panorama

Uczestniczymy w programach

Światowy Dzień Bez Nikotyny

Dnia 02.06.15 r. została przeprowadzona akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia bez Nikotyny. Tradycyjnie 31 maja przypadają obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, ustanowionego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Celem tegorocznych obchodów jest uświadomienie zagrożeń, jakie niesie ze sobą nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi. Szacuje się, że nielegalny handel wyrobami tytoniowymi stanowi w Europie 6-10%. W Polsce niemal co 12 osoba pali papierosy pochodzące z nielegalnego źródła.

W czasie akcji szkolnej  uczniowie układali hasła poświęcone problematyce antynikotynowej, które zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. W zamian otrzymywali smaczne i zdrowe jabłka.

Opiekunami akcji były:

Anna Koman – pielęgniarka szkolna

Beata Kohlman – pedagog szkolny

Sylwia Matuszewska – pedagog szkolny

Serdeczne podziękowania dla ucznia kl. IIa Krzysztofa Tomaszewskiego za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.