27 września w ramach akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata 2018” nasza młodzież, pod opieką pani Julity Paterczyk i Moniki Markowicz, aktywnie uczestniczyła w posprzątaniu zaśmieconych miejsc publicznych (terenu przyszkolnego, skwerów przy ulicy Piastowskiej i Piotra Skargi oraz parku Leśnego). 


Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje ponieważ na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów( kupowanie rozważne, w opakowaniach ekologicznych, nabywanie rzeczy trwałych, wielokrotnego użytku), unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu. Ilość zebranych śmieci świadczy, że nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Dziękujemy młodzieży za udział w akcji!

About Author