facebook

KIEROWCA MECHANIK

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół Samochodowych
i Budowlanych
im Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a
67-200 Głogów
tel. 76 727 71 21
» Dowiedz się więcej

Wirtualna panorama

Uczestniczymy w programach

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim

Dnia 25 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z panem Tadeuszem M. Płużańskim – polskim dziennikarzem, historykiem i publicystą, synem Tadeusza Płużańskiego, więźnia stalinowskiego.W bardzo ciekawy i przejmujący sposób przedstawił historię aresztowania swojego ojca, przybliżył młodzieży metody i sposoby działania oprawców stalinowskich oraz opowiedział o strasznych przeżyciach bohaterów polskich po roku 1945. Wykład pana Tadeusza został poprzedzony prelekcją filmu „Śmierć Rotmistrza Pileckiego”, dzięki któremu młodzież mogła bliżej zapoznać się z tematyką poruszaną przez naszego wybitnego gościa. Lekcja historii w wykonaniu pana Płużańskiego zapewne na zawsze pozostanie w pamięci wielu uczniów naszej szkoły.