facebook

KIEROWCA MECHANIK

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół Samochodowych
i Budowlanych
im Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a
67-200 Głogów
tel. 76 727 71 21
» Dowiedz się więcej

Wirtualna panorama

Uczestniczymy w programach

Spotkanie z policją

Dnia 11.03.2016 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy policji z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, państwa: Emilię Molisak, Monikę Ancygier – Szczepańską oraz Łukasza Szuwiowskiego, którzy przeprowadzili z młodzieżą pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczyli pełnoletni uczniowie z klas III i IV, którzy posiadają  już prawo jazdy. Policjanci w bardzo atrakcyjny sposób przekazywali uczniom informacje na temat konsekwencji agresywnego zachowania uczestników ruchu drogowego, mówili o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków pobudzających. Funkcjonariusze podawali konkretne przykłady zdarzeń drogowych na terenie naszego miasta a także całego kraju, pokazywali  edukacyjne filmy z wypadków drogowych czy kolizji. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród młodych ludzi, pobudziło do refleksji na temat lekkomyślnych zachowań niektórych kierowców. Organizatorami spotkania byli pedagodzy szkolni: Beata Kohlman i Sylwia Matuszewska.

DSCN6658

DSCN6659

DSCN6664

DSCN6665