Ponoć nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Dla nas pierwszym krokiem do wyruszenia w niezwykłą wyprawę było spotkanie z panem Sławomirem Bieńkiem, absolwentem naszej szkoły i zapalonym podróżnikiem. Opowiedział nam o pierwszej w Polsce, komercyjnej wyprawie do USA, której głównym celem był spływ pontonem rzeką Kolorado na całej długości Wielkiego Kanionu tzn. na odcinku ok. 450 km. Wyprawa odbyła się na przełomie czerwca i lipca, a pan Sławek był pilotem i przewodnikiem 10-osobowej grupy. Dzięki niemu mogliśmy zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki Wielkiego Kanionu – jednego z siedmiu cudów natury i niemal poczuć adrenalinę uczestników spływu. Pan Sławek nie tylko pokazał nam, że warto podróżować, ale podpowiedział, jak zwiedzać świat. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę tego niezwykłego podróżnika, który pokazuje nam, że wystarczy marzyć i bardzo czegoś pragnąć, aby stało się to kiedyś rzeczywistością. 🙂

 

DSCN5716

DSCN5724

DSCN5725

DSCN5727

DSCN5721

DSCN5722

About Author