„Zawsze sprawiaj, by inny człowiek czuł się ważny”. To słowa Dale’a Carnegie’a, którego książkę polecał do wnikliwej lektury prowadzący spotkanie z absolwentami w Qubus Hotel Dyrektor PUP w Głogowie – p. Sławomir Majewski. Pan Dyrektor niemalże w pierwszych słowach powitania zwrócił się w stronę uczniów klasy 3a, sprawiając tym samym, że poczuliśmy się docenieni za przybycie w pełnym deklarowanym składzie, mimo niesprzyjającej aury.

Jakie informacje pokonferencyjne są dla nas ważne?

Wszyscy absolwenci naszej szkoły mogą być beneficjentami programów PUP, w ramach których urząd rozdysponowuje 12 mln. złotych. Trwa nabór na staże zawodowe, na dotacje działalności gospodarczej i na szkolenia. Każdy, kto jeszcze nie znalazł zatrudnienia, może skorzystać z pomocy urzędu, który ułatwia wejście na lokalny i dalszy rynek pracy.

Absolwenci zainteresowani całkowitym pokryciem kosztów  prawa jazdy  kategorii D i E, powinni sami pokryć koszty kategorii C. To kolejny ukłon urzędu pracy w stronę naszych absolwentów, którzy kończąc naszą szkołę, w większości posiadają już prawo jazdy kategorii B. Można je uzyskać w ZSSiB na preferencyjnych warunkach finansowania.

Nad uczniami z klasy mechanik pojazdów samochodowych (Szymon Buczak, Michał Chichłowski, Damian Brzeziński, Dawid Dobrakowski, Hubert Dęga, Mateusz Krupa, Krystian Malina, Mateusz Leszczewski, Wojciech Biały) sprawowała opiekę  p. Joanna Gajdzińska, doradca zawodowy i coach w ZSSiB w Głogowie.

 

2016-05-31-spotkanie-absolwentc3b3w-qubus-36

2016-05-31-spotkanie-absolwentc3b3w-qubus-12

2016-05-31-spotkanie-absolwentc3b3w-qubus-27

2016-05-31-spotkanie-absolwentc3b3w-qubus-33

About Author