Jak tam u Was? Bo tu wciąż dużo się dzieje!
W środę do południa poznawaliśmy narzędzia do tworzenia stron internetowych trenując swoje cyfrowe kompetencje, a po południu pojechaliśmy do lokalnej hurtowni materiałów budowlanych, gdzie dowiedzieliśmy się wszystkich najważniejszych rzeczy związanych z założeniem tego typu firmy, sprzedaży, księgowości i dotyczących tworzenia oferty dla klientów.
Wieczorem zorganizowano nam grę terenową, podczas której mieliśmy za zadanie znaleźć miejsca do dobrej zabawy pytając o to po angielsku lokalnych mieszkańców.
Z kolei w czwartek wspólnie z uczniami greckiej szkoły wybraliśmy się na spacer w góry, by bliżej poznać lokalną faunę i florę. Ścieżka nie była łatwa – stroma i kamienista, ale za to widoki dech zapierające – warto było się trochę spocić! Po powrocie i zajęciach merytorycznych mieliśmy jeszcze siłę zagrać z Grekami mecze piłką siatkową i nożną.
Po obiedzie zwiedziliśmy Paleos Panteleimonas – wioskę – skansen na świeżym powietrzu, w której zatrzymał się czas. Tu otrzymaliśmy zadanie zrobienia wywiadów na temat lokalnej fauny i flory, kuchni, kultury i nakręcenia filmów. Podzieliliśmy się na grupy i wyznaczyliśmy role projektowe – reżyserów, scenarzystów, etc. W kolejnym etapie nauczymy się cyfrowo obrabiać te materiały, a pod koniec mobilności zorganizujemy noc Oskarów, czyli pokaz naszych prac!
Trzymajcie kciuki za wszystkich twórców filmowych ZSSIB 😉.

About Author