Uczniowie klasy 2 Tb, uczący się na  kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, powrócili ze stażu zagranicznego zorganizowanego w ramach programu ERASMUS +. Podczas zajęć teoretycznych prowadzonych przez niemieckich instruktorów z udziałem polskich opiekunów, którzy pomagali przetłumaczyć omawiane zagadnienia oraz wyjaśnić zawiłości techniczne omawianych zagadnień, w dużym stopniu pogłębili swoją wiedzę z przedmiotów zawodowych. Liczne rozmowy z instruktorami, konieczne do realizacji poszczególnych zadań, pracownikami stołówki, bazy noclegowej, poznanymi tam rówieśnikami czy innymi osobami (ekspedientkami, bileterami, przewodnikami, …) mobilizowały uczniów do częstego posługiwania się językiem niemieckim, co bardzo znacząco wpłynęło na poszerzenie ich zasobu słów i swobodę komunikowania się w tym języku. W pamięci pozostały niezapomniane wrażenia, związanie z bardzo dobrymi warunkami pobytu, atrakcyjnymi zajęciami, ćwiczeniami z użyciem nowoczesnego sprzętu, ciekawymi wycieczkami. Teraz uczniowie na nowo wdrażają się do nauki w murach naszej szkoły.  Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczną edycję stażu. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W ZAKŁADCE GALERIA.

About Author