“Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”
Martin Luther King Jr.

 

Paweł Kociołczyk, uczeń klasy I c Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie mógłby odpowiedzieć na to pytanie: “Bezinteresownie pomagam”. To właśnie on 7 listopada widząc tonącego starszego mężczyznę, bez zastanowienia zadzwonił na telefon alarmowy 997, a następnie rzeczowo i precyzyjnie podawał informacje, dzięki którym akcja policjantów przebiegła sprawnie i szybko. I choć to nie on skoczył do wody, to jednak gdyby nie jego błyskawiczny refleks 92-letni mężczyzna nie miałby żadnych szans na przeżycie. Z tego właśnie powodu 18 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego, w obecności nauczycieli i uczniów szkoły, Dyrektor ZSSiB – Janina Nóżka, Starosta Powiatu Głogowskiego – Rafael Rokaszewicz oraz Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Sidorowicz podziękowali Pawłowi za wzorową postawę obywatelską, a ojcu Pawła, panu Wojciechowi Kociołczykowi pogratulowali właściwego wychowania i ukształtowania charakteru syna.

“Takie postawy należy promować, o takich postawach należy mówić, aby wskazywać Wam, młodym ludziom drogę, którą powinniście kroczyć” – powiedziała dyrektor placówki – Janina Nóżka w stronę zebranej licznie na spotkaniu młodzieży. Starosta Powiatu Głogowskiego – Rafael Rokaszewicz dodał ponadto, iż przekonanie o społecznej “znieczulicy” to mit, co udowadniają właśnie takie postawy jak Pawła.

About Author