18 października 2016 r.uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie brali udział w eksperymentach z dziedziny energii odnawialnej w Laboratorium Centrum Badawczego Lotnictwa i Astronautyki w DreźnieOrganiczne ogniwa fotowoltaiczne i diody świecące, Tutaj jest gorąco-najefektywniejsze procesy energetyczne, „Zbieranie” prądu w kosmosie, Biała biotechnologia- wodór z bio zbiornika – to tematyka, którą zajmowały się grupy badawcze. W wycieczce branżowej wzięli udział uczniowie klasy I, II i III urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Wszyscy jej uczestnicy otrzymali imienne certyfikaty potwierdzające udział w 4-godzinnych warsztatach pracy zespołowej pod opieką specjalistów DLR_School_Labs i polskich tłumaczy.

Ponadto wszyscy uczniowie zwiedzili interaktywne Muzeum Zbiorów Technicznych oraz zwiedzili zabytkowe centrum Drezna. Opiekę nad grupą sprawowali: p. Liliana Sobocińska, p. Joanna Gajdzińska i p. Leszek Malica.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA.

About Author