Dnia 26.10.2018r. 45 pasjonatów motoryzacji z naszej szkoły uczestniczyło w targach Retro Motor Show w Poznaniu. Podziwialiśmy cały przekrój motoryzacji XX wieku: rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie a nawet czołgi i pojazdy wojskowe. Nasze zainteresowanie wzbudziły:  bogata i zróżnicowana ekspozycja oraz metody renowacji klasyków prezentowane w strefie Akademii Renowacji.

Dodatkową atrakcją wycieczki było zwiedzanie ostatniego miejsca na świecie prowadzącego planowe przewozy pasażerskie trakcją parową na regularnym torze, czyli Parowozowni  w Wolsztynie. To tutaj zobaczyliśmy obiekt powstały w 1907 r., halę postojową, warsztat z kuźnią, kanały zapadni, warsztat ślusarski, kompresorownię i salę muzealną. Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ ok. 9.30 na stację wjechał parowóz, który został na naszych oczach poddany tzw. obrządzaniu, czyli szlakowaniu, wodowaniu i węglowaniu. To atrakcja niecodzienna! Organizatorami dnia pełnego przygód byli: p. M. Suski, p. J. Gajdzińska i p. M. Kanigowski.

About Author