W Polsce Dni Zdrowia obchodzimy od 1991 roku. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła (w roku 2000) kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej. W ramach tego projektu oraz kampanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii –  „Przyjmuje leki czy bierze? Leki bez recepty, do leczenia nie do brania” nasza szkoła  w dniu  9.04.2014r. podjęła szereg działań związanych  z promowaniem zdrowego stylu życia.  Organizatorami imprezy byli pedagodzy szkolni: panie dr Beata Kohlman i mgr Sylwia Matuszewska oraz pielęgniarka szkolna – p. mgr Anna Koman.

Obchody tego dnia przedstawiały się następująco:

Na pierwszej lekcji odbyła się audycja o zdrowiu, za którą odpowiedzialna była pani mgr Magdalena Stodulska (bibliotekarz szkolny). Na kolejnej godzinie lekcyjnej 30 uczniów klas pierwszych zmagało się z pytaniami w szkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu.

Obsługą sprzętu Testico w trakcie olimpiady zajmował się nauczyciel fizyki i przedmiotów zawodowych – p. mgr Ireneusz Pęciak.

Klasyfikacja Olimpiady o Zdrowiu przedstawiała się następująco:

I miejsce zajęła: Marta Poroszewska z kl. I TC

II miejsce: Daniel Husar – z kl. I TC

III miejsce: Barbara Wiśniewska – z kl. I TC.

Na czwartej lekcji odbył się konkurs na najciekawszy plakat w ramach kampanii „Przyjmuje leki czy bierze? Leki bez recepty, do leczenia nie do brania”, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Po burzliwych obradach komisji konkursowej, której przewodniczyła pani dyrektormgr inż. Janina Nóżka – pierwsze miejsce uzyskała klasa III TB, która jako nagrodę główną otrzymała dyplom i kosz jabłek.   

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczniom za udział w imprezie oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

About Author